| Valmistaja | Asus |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mitat | |
| Pituus | 103,3 mm |
| Leveys | 68,9 mm |
| Korkeus | 21 mm |
| Paino | 125 g |
| WLAN | |
| Antennien lukumäärä | 3 |
| IEEE 802.11a | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| IEEE 802.11ac | On |
| Salaus | |
| WPA | On |
| WPA2 | On |
| WEP 128-bit | On |
| WEP 64-bit | On |
| MAC (Media Access Control) | On |
| WPS-suojausasetusten määritys | On |