| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| 4G | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Kapasiteetti | 12 Gt |
| Laajennettavissa | 12 Gt |
| Suoritin | |
| Nopeus | 2,5 GHz |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SDXC |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | Intel HD Graphics 520 |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 520 |
| Mitat | |
| Leveys | 33,9 cm |
| Syvyys | 23,6 cm |
| Paksuus | 2 cm |
| Paino | 1,7 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Pro (x64) 64-bit | On |