| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | Full HD |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Suoritin | |
| Nopeus | 2,8 GHz |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD, SDHC, SDXC |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA GeForce GTX 850M |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 4600 |
| Mitat | |
| Paino | 2,3 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8 | On |