| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| USB 3.0 | On |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core i5-6200U |
| Nopeus | 2,3 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 1 128 Gt |
| Näyttö | |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 366 x 768 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 366 px |
| Resoluutio (korkeus) | 768 px |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | Intel HD Graphics 520 |
| Mitat | |
| Leveys | 38,2 cm |
| Syvyys | 25,6 cm |
| Paksuus | 2,6 cm |
| Paino | 2,3 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11ac/b/g/n |