| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | HD, LED |
| Koko | 17,3 tuumaa |
| Resoluutio | 1 600 x 900 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 600 px |
| Resoluutio (korkeus) | 900 px |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | GeForce GT 840M, 2 048 Mt, DDR3 |
| Muisti | 2 048 Mt |
| Kapasiteetti | 2 048 Mt |
| Muistikamman tyyppi | DDR3 |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 1 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L2 |
| Nopeus | 2,7 GHz |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 4 kpl |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD, SDHC, MMC |
| Mitat | |
| Leveys | 41,5 cm |
| Syvyys | 27,2 cm |
| Paksuus | 3,55 cm |
| Paino | 2,8 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| WLAN (Langaton) | 802.11 b/g/n |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8 | On |