| Valmistaja | Asus |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core i7-4790 |
| Välimuistin määrä | 8 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 3,6 GHz |
| FSB | 5 MHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 1 128 Gt |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | Nvidia GTX970 4GB, 4 000 Mt |
| Muisti | 4 000 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 10,4 cm |
| Korkeus | 34 cm |
| Syvyys | 35,8 cm |
| Paino | 6,38 kg |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| DVI | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| Torni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |