| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| Valmistajan tuotesivu | www.asus.com/fi/Notebooks_Ultrabooks/ASUS_ROG_G751JT/ |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3L |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 32 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Akun kesto | 6 000 mAh |
| Maksimi | 6 000 mAh |
| Kennoja | 8 kpl |
| Suoritin | |
| Nopeus | 2,5 GHz |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 17,3 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD, MMC |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA GeForce GTX 970M, GDDR5 |
| Muistikamman tyyppi | GDDR5 |
| Mitat | |
| Leveys | 41,6 cm |
| Syvyys | 31,8 cm |
| Paksuus | 5,3 cm |
| Paino | 4,8 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Optinen asema | |
| Blu-ray | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11 ac |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8 | On |