| Valmistaja | Asus |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| PS/2 | On |
| DVI | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Kapasiteetti | 32 Gt |
| Laajennettavissa | 32 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 8 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 4 GHz |
| FSB | 8 000 MHz |
| Mitat | |
| Leveys | 38 cm |
| Korkeus | 70 cm |
| Syvyys | 68 cm |
| Paino | 23 kg |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI-Express x16 | 3 kpl |
| Määrä | 3 kpl |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Blu-ray | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | 802.11g 802.11n 802.11ac 802.11b |
| Kotelo | |
| Torni | On |