| Valmistaja | Asus |
| Muistipaikat | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Muistien siirtokyky | 2400 MHz, 2133 MHz, 2666 MHz, 2933 MHz (O.C.), 3200 MHz (O.C.) Gt/s |
| Maksimi muistikapasiteetti | 64 Gt |
| Dual Channel | On |
| Lukumäärä | 4 kpl |
| Mitat | |
| Leveys | 244 mm |
| Korkeus | 305 mm |
| Standardi | ATX |
| Verkko-ominaisuudet | |
| Nopeus | 10/100/1000 Mb/s |
| LAN | Intel® Ethernet Controller I211-AT |
| Liitäntä | |
| S/PDIF | On |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| SATA | On |
| PS/2 | On |
| MIC-in | On |
| USB 3.0 | On |
| Suoritinkanta | |
| Tuetut suoritinmallit | Athlon, A-series |
| AM4 | On |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI-E x | 3 |
| PCI-Express 3.0 x16 | 3 |