| Valmistaja | Asus |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mitat | |
| Leveys | 54 mm |
| Korkeus | 58 mm |
| Syvyys | 31 mm |
| Paino | 90 g |
| WAN-portit | |
| Nopeus | 10/100 |
| Lukumäärä | 1 kpl |
| WLAN | |
| Antennien lukumäärä | 2 |
| Sisäinen antenni | On |
| IEEE 802.11a | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| IEEE 802.11ac | On |
| Salaus | |
| WPA | On |
| WPA2 | On |
| WEP 128-bit | On |
| WEP 64-bit | On |
| WPS-suojausasetusten määritys | On |