| Valmistaja | Asus |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mitat | |
| Pituus | 139 mm |
| Leveys | 85 mm |
| Korkeus | 33,5 mm |
| Paino | 220 g |
| WLAN | |
| Antennien lukumäärä | 2 |
| IEEE 802.11a | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| IEEE 802.11ac | On |
| Salaus | |
| WPA | On |
| WPA2 | On |
| WEP 128-bit | On |
| WEP 64-bit | On |