| Valmistaja | Asus |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mitat | |
| Pituus | 81 mm |
| Leveys | 55 mm |
| Korkeus | 34 mm |
| Paino | 110 g |
| LAN-portit | |
| Nopeus | 10/100 |
| Lukumäärä | 1 kpl |
| WLAN | |
| Antennien lukumäärä | 2 |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| Vahvistus (dBi) | 2 |
| Salaus | |
| WPA | On |
| WPA2 | On |
| WEP 128-bit | On |
| WEP 64-bit | On |