| NAT-osoitteenmuunnos | On |
| SPI-palomuuri | On |
| Dynaaminen DNS-tuki | On |
| Testivoittaja (julkaisu, nro/vuosi, palkinto, url) | MPC, 05/2013, Testivoittaja, http://www.mikropc.net/, KotiMikro, 16/2012, Suosittelemme, http://kotimikro.fi/testi/verkko |
| DHCP-palvelin | On |
| UPnP | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Valmistaja | Asus |
| VPN Pass-through | On |
| USB-host | On |
| Salaus | |
| WEP 128-bit | On |
| WEP 64-bit | On |
| WPS-suojausasetusten määritys | On |
| WPA2 | On |
| WPA | On |
| WLAN | |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| Antennien lukumäärä | 3 |
| WAN-portit | |
| Lukumäärä | 1 kpl |
| Nopeus | 10/100/1000 |
| Mitat | |
| Syvyys | 148,8 mm |
| Korkeus | 35,5 mm |
| Paino | 450 g |