| Valmistaja | Asus |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| UPnP | On |
| DHCP-palvelin | On |
| NAT-osoitteenmuunnos | On |
| SPI-palomuuri | On |
| Dynaaminen DNS-tuki | On |
| Web-käyttöliittymä | On |
| USB-host | On |
| DMZ (demilitarized zone) | On |
| VPN Pass-through | On |
| Testivoittaja (julkaisu, nro/vuosi, palkinto, url) | Mikrobitti, 02/2015, Testivoittaja, http://www.mikrobitti.fi, KotiMikro, 06/, Suosittelemme, http://kotimikro.fi/ |
| Mitat | |
| Leveys | 289,5 mm |
| Korkeus | 47,5 mm |
| Syvyys | 167,6 mm |
| Paino | 747 g |
| LAN-portit | |
| Nopeus | 10/100/1000 |
| Lukumäärä | 4 kpl |
| WLAN | |
| Antennien lukumäärä | 4 |
| IEEE 802.11a | On |
| IEEE 802.11b | On |
| IEEE 802.11g | On |
| IEEE 802.11n | On |
| IEEE 802.11ac | On |
| Salaus | |
| WPA | On |
| WPA2 | On |
| WEP 128-bit | On |
| WEP 64-bit | On |
| MAC (Media Access Control) | On |
| WPS-suojausasetusten määritys | On |