| Valmistaja | Asus |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Käyttöohje | 1.1 |
| Projektoritekniikka | DLP |
| Lamppu | |
| Tyyppi | LED |
| Lampun käyttöikä | 30 000 tuntia |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Resoluutio | 854 x 480 px |
| Resoluutio (leveys) | 854 px |
| Resoluutio (korkeus) | 480 px |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Kirkkaus | 200 ANSI lumenia |
| Mitat | |
| Leveys | 110,5 mm |
| Korkeus | 30,7 mm |
| Syvyys | 102 mm |
| Paino | 0,342 kg |
| Kaiutin | |
| Määrä | 1 kpl |
| Teho | 2 W |
| Liitännät | |
| HDMI-portti | On |
| Analoginen stereolähtö | On |
| USB-host | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 32 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,5 |
| Väri | |
| Hopea | On |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 32 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 28 db |
| Kuvan koko | |
| Max | 100 " |
| Min | 30 " |