| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| HDMI-portti | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core i5-6200U |
| Välimuistin määrä | 3 000 kt |
| Nopeus | 2,3 GHz |
| Näyttö | |
| Koko | 13,3 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | 2 048 Mt, DDR3 |
| Muisti | 2 048 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 32,2 cm |
| Paksuus | 1,99 cm |
| Syvyys | 22,7 cm |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |