| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core M 5Y10 |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 128 Gt |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 12,5 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | microSD, SDXC |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 5300 |
| Mitat | |
| Leveys | 31,7 cm |
| Syvyys | 19,1 cm |
| Paksuus | 1,65 cm |
| Paino | 1,44 kg |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Liitännät | |
| HDMI-portti | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11ac, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Multimedia | |
| Web-kamera | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8 | On |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |