| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| WLAN | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kiintolevy | |
| Nopeus | 5 400 rpm |
| Näyttö | |
| Koko | 11,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD, MMC, SDXC |
| Malli | 3-in-1 |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | Intel HD Graphics 4400 |
| Multimedia | |
| Äänipiiri | ASUS Bang & Olufsen ICEpower |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Mitat | |
| Leveys | 41,5 cm |
| Syvyys | 27,5 cm |
| Paksuus | 2,99 cm |
| Paino | 3,4 kg |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11n |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8 | On |