| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | Full HD, LED, IPS, Multitouch kosketusnäyttö |
| Koko | 13,3 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 4 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L2 |
| Nopeus | 1,6 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 500 Gt |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD, SDHC, MMC |
| Mitat | |
| Leveys | 32,7 cm |
| Syvyys | 22,7 cm |
| Paksuus | 1,86 cm |
| Paino | 1,55 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 MBit/s |
| WLAN (Langaton) | 802.11a, 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8 | On |