| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 3.0 | On |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core m3-6Y30 |
| Välimuistin määrä | 4 096 kt |
| Nopeus | 0,9 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 256 Gt |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 13,3 tuumaa |
| Resoluutio | 3 200 x 1 800 px |
| Resoluutio (leveys) | 3 200 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 800 px |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 515 |
| Mitat | |
| Paino | 1,2 kg |
| Leveys | 32,4 cm |
| Paksuus | 1,2 cm |
| Takuu | |
| Kesto | 24 kk |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11 b/g/n/ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |