| Valmistaja | Asus |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core i5-7300HQ |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 2,5 GHz |
| FSB | 8 000 MHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 1 000 Gt |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | GeForce GTX 1060, 3 000 Mt |
| Muisti | 3 000 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 7,6 cm |
| Korkeus | 28 cm |
| Syvyys | 49 cm |
| Paino | 2,2 kg |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | on |
| Kotelo | |
| Mikrotorni | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |