| Valmistaja | Asus |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core i5-3337U |
| Välimuistin määrä | 3 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 1,8 GHz |
| FSB | 5 000 MHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 500 Gt |
| Mitat | |
| Leveys | 30 cm |
| Korkeus | 8 cm |
| Syvyys | 24 cm |
| Paino | 1,2 kg |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Kotelo | |
| SFF | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8.1 | On |