| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| Sormenjälkilukija/tunnistin | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| USB-C | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 SDRAM |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 3 kpl |
| Akun kesto | 47 Wh |
| Akun kapasiteetti | 47 Wh |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Nopeus | 2,5 GHz |
| Kiintolevy | |
| Lisätieto | M.2 SATA |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SDXC |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | GeForce GTX 1050, 4 096 Mt |
| Muisti | 4 096 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 38 cm |
| Syvyys | 25,6 cm |
| Paksuus | 1,92 cm |
| Paino | 2,3 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 24 kk |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| WLAN (Langaton) | 802.11ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |