| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 4 kpl |
| Akun kesto | 44 Wh |
| Akun kapasiteetti | 44 Wh |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 2 048 kt |
| Nopeus | 3 GHz |
| Kiintolevy | |
| SSD | On |
| Näyttö | |
| Koko | 15,6 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | AMD Radeon RX 460, 4 096 Mt, GDDR5 |
| Muisti | 4 096 Mt |
| Muistikamman tyyppi | GDDR5 |
| Mitat | |
| Leveys | 38 cm |
| Syvyys | 25,1 cm |
| Paksuus | 2,92 cm |
| Paino | 2,45 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |