| Valmistaja | asus |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3L-SDRAM |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 2 000 kt |
| Nopeus | 2,3 GHz |
| FSB | 4 000 MHz |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 520 |
| Mitat | |
| Leveys | 13,1 cm |
| Korkeus | 5,2 cm |
| Syvyys | 13,1 cm |
| Paino | 0,7 kg |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Kotelo | |
| SFF | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |