| Valmistaja | Asus |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | LPDDR3 SDRAM |
| Kapasiteetti | 2 Gt |
| Laajennettavissa | 2 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 2 000 kt |
| Nopeus | 1,44 GHz |
| Mitat | |
| Leveys | 3,6 cm |
| Korkeus | 1,65 cm |
| Syvyys | 13,5 cm |
| Paino | 0,075 kg |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | IEEE 802.11ac |
| Kotelo | |
| SFF | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x86) 32-bit | On |