| Valmistaja | Asus |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Core i5-4210U |
| Välimuistin määrä | 3 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | l3 |
| Nopeus | 1,7 GHz |
| FSB | 5 000 MHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 1 128 Gt |
| Näytönohjain | |
| Grafiikkaprosessori | NVIDIA GeForce 820M, 1 000 Mt |
| Muisti | 1 000 Mt |
| Mitat | |
| Leveys | 19 cm |
| Korkeus | 5,6 cm |
| Syvyys | 19,1 cm |
| Paino | 1,2 kg |
| Kotelo | |
| SFF | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8.1 | On |