| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | Full HD |
| Koko | 17,3 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 512 Gt |
| Nopeus | 5 400 rpm |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | 2-in-1 |
| Mitat | |
| Leveys | 41,5 cm |
| Paksuus | 3,5 cm |
| Syvyys | 27,2 cm |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11b/g/n |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 8 | On |