| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3 SDRAM |
| Kapasiteetti | 4 Gt |
| Akku | |
| AC-Adapteri | On |
| Kennoja | 4 kpl |
| Akun kesto | 37 Wh |
| Akun kapasiteetti | 37 Wh |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 2 000 kt |
| Nopeus | 1,1 GHz |
| Kiintolevy | |
| Lisätieto | SATA |
| Näyttö | |
| Koko | 17,3 tuumaa |
| Resoluutio | 1 600 x 900 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 600 px |
| Resoluutio (korkeus) | 900 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | SD |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 400 |
| Multimedia | |
| Äänipiiri | Asus SonicMaster |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Mitat | |
| Leveys | 41,5 cm |
| Syvyys | 27,2 cm |
| Paksuus | 3,55 cm |
| Paino | 2,8 kg |
| Takuu | |
| Kesto | 12 kk |
| Optinen asema | |
| Lukeva ja kirjoittava | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10/100/1000 |
| WLAN (Langaton) | 802.11b/g/n |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |