| Valmistaja | asus |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR4 |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Laajennettavissa | 64 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 2,8 GHz |
| Mitat | |
| Leveys | 72,7 cm |
| Korkeus | 55,7 cm |
| Syvyys | 25,7 cm |
| Paino | 11,2 kg |
| Näyttö | |
| Koko | 23,8 tuumaa |
| Resoluutio | 3 840 x 2 160 px |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | 802.11ac 802.11n 802.11b 802.11g |
| Kotelo | |
| SFF | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |