| Valmistaja | Asus |
| Muisti | |
| Tyyppi | ddr4 |
| Kapasiteetti | 8 Gt |
| Laajennettavissa | 16 Gt |
| Suoritin | |
| Välimuistin määrä | 6 000 kt |
| Välimuistin tyyppi | L3 |
| Nopeus | 2,4 GHz |
| FSB | 8 000 MHz |
| Näyttö | |
| Koko | 27 tuumaa |
| Resoluutio | 3 840 x 2 160 px |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | NVIDIA GeForce 940 MX |
| Mitat | |
| Leveys | 64,9 cm |
| Korkeus | 48,1 cm |
| Syvyys | 6,2 cm |
| Paino | 10,2 kg |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | IEEE 802.11ac |
| Kotelo | |
| SFF | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |