| Valmistaja | Asus |
| Kosketusalusta | On |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| USB 3.0 | On |
| USB-C | On |
| Näyttö | |
| Tyyppi | Full HD, LED, IPS |
| Koko | 14 tuumaa |
| Resoluutio | 1 920 x 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Suoritin | |
| Nopeus | 2,5 GHz |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 512 Gt |
| Lisätieto | M.2 |
| SSD | On |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD Graphics 620 |
| Mitat | |
| Leveys | 32,9 cm |
| Syvyys | 21,4 cm |
| Paksuus | 1,29 cm |
| Paino | 1,1 kg |
| Multimedia | |
| Integroidut kaiuttimet | On |
| Sisäänrakennettu mikrofoni | On |
| Web-kamera | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | 802.11ac |
| Optinen asema | |
| Ei DVD-asemaa | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Windows 10 Home (x64) 64-bit | On |