| Valmistaja | Asus |
| Radio (Fm) | On |
| Internet-selain | On |
| Salama | On |
| Sähköposti | On |
| Herätyskello | On |
| Taskulamppu | On |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Toimintataajuudet | EDGE/GPRS/GSM (850, 900, 1800, 1900MHz), WCDMA (kaistat 1, 2, 3, 5, 6, 8, 19), FDD-LTE (kaistat 1, 2, 3, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 32) TD-LTE (kaistat 38, 39, 40, 41) |
| Puheaika (maksimi) | 30 h |
| Soittoäänet | MP3, WAV |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| Ajastin | On |
| Puhelinluettelo | On |
| Näytönsäästäjä | On |
| Lentotila | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 552 h |
| Prosessori | Qualcomm Snapdragon 630, Octa-core (4x2.2 GHz Cortex-A53 & 4x1.8 GHz Cortex A53) |
| Soittoäänien lataus | On |
| Jäljitystoiminto | On |
| Laskin | On |
| Ajanotto | On |
| Tiedostoeditori | On |
| Muistiinpanot | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Muunnin | On |
| Lähiluku (NFC) | On |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 5.0 |
| Versio | 5.0 |
| 3G | On |
| WLAN | v. 802.11 a/b/g/n/ac |
| USB | On |
| GPRS | On |
| EDGE | On |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 12 Mpx |
| Lisätieto | kaksoiskamera (12MP + 8MP laajakuva), optinen kuvanvakain, Dual Pixel phase detection automaattitarkennus, f/1.8, pikselikoko 1,4 µm, dual-LED salama, Sony IMX362 -sensori |
| Musiikkisoitin | |
| Tuetut tiedostot | MP3/WAV/eAAC+ |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 2 000 000 |
| Akku | |
| Akkukesto | 3 300 mAh |
| Muisti | |
| Kapasiteetti | 64 000 Mt |
| Ram-muisti (Mt) | 4 000 |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 16 000 000 väriä |
| Kosketusnäyttö | On |
| Koko | 5,5 tuumaa |
| Resoluutio | 1 080 x 1 920 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 080 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 920 px |
| Mitat | |
| Pituus | 155,4 mm |
| Leveys | 75,2 mm |
| Paksuus | 7,5 mm |
| Paino | 165 g |
| Videon tallennus | |
| Videon tarkkuus | 4K@30fps |
| SIM-kortti | |
| Dual Sim | On |
| Nano | On |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Android 7.0 | On |