| Valmistaja | Asus |
| GPS | On |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.0 |
| Versio | 4.0 |
| 3G | On |
| WLAN | v. WLAN802.11 b/g/n |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 5 Mpx |
| Lisäkamera | |
| Lisätieto | 2 |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel® Atom™ x3-C3230 Quad-Core, 64bit |
| Näyttö | |
| Koko | 7 tuumaa |
| Resoluutio | 1 024 x 600 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 024 px |
| Resoluutio (korkeus) | 600 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | MicroSD |
| Malli | microSD 64 GB |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Mitat | |
| Paino | 265 g |
| Pituus | 189 mm |
| Paksuus | 8,4 mm |
| Muisti | |
| Ram-muisti (Mt) | 1 000 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Android 5.0 | On |