| Valmistaja | Asus |
| GPS | On |
| Testivoittaja (julkaisu, nro/vuosi, palkinto, url) | KotiMikro, 02/2016, Suosittelemme, http://www.kotimikro.fi |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | On |
| WLAN | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 8 Mpx |
| Lisäkamera | |
| Lisätieto | 2 |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel® Atom Z3580 Quad-Core, 64bit |
| Näyttö | |
| Koko | 8 tuumaa |
| Resoluutio | 1 536 x 2 048 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 536 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 048 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | MicroSD |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 64 Gt |
| Mitat | |
| Pituus | 189 mm |
| Leveys | 108 mm |
| Paksuus | 8,4 mm |
| Paino | 265 g |
| Muisti | |
| Ram-muisti (Mt) | 4 000 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Android 5.0 | On |