| Valmistaja | Asus |
| Kapasiteetti | 0 Gt |
| Koko | 3,5 tuumaa |
| Suoritin | Intel ATOM 1.2GHz Dual-Core |
| Ohjelmamuisti DRAM | 512 Mt |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Erillinen virtalähde | On |
| Kiintolevyjen määrä | 0 |
| Maksimi kiintolevyjen määrä | 2 |
| Hot swap | On |
| Testivoittaja (julkaisu, nro/vuosi, palkinto, url) | MPC, 03/2014, Kunniamaininta, http://www.mpc.fi/ |
| Mitat | |
| Pituus | 230 mm |
| Leveys | 108 mm |
| Korkeus | 163,5 mm |
| Paino | 1 870 g |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| USB 2.0 (isäntä) | On |
| USB 3.0 (isäntä) | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 19,7 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 13 |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Mediaominaisuudet | |
| Liitännät | HDMI-lähtö |
| Palvelinominaisuudet | |
| UPnP | On |
| DLNA | On |
| iTunes-palvelin | On |
| BitTorrent | On |
| Tiedostopalvelin | On |
| FTP-palvelin | On |
| Web-palvelin | On |
| MySQL-tietokantapalvelin | On |
| Tulostinpalvelin | On |
| Varmuuskopiointipalvelin | On |
| Jäähdytys | |
| Tuulettimen koko | 70mm |
| Tuuletin | On |
| Tuulettimien lukumäärä | 1 |