| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Web-käyttöliittymä | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 1,3 Mpx |
| Resoluutio (leveys) | 640 px |
| Resoluutio (korkeus) | 480 px |
| Kuvakulma | 3.0 mm, F2.0, fixed iris, horizontal angle of view: 66° |
| Pan (panorointi) | On |
| Tilt (kallistus) | On |
| Mitat | |
| Pituus | 100 mm |
| Leveys | 102 mm |
| Korkeus | 39 mm |
| Paino | 108 g |
| LAN-portit | |
| Nopeus | 10/100 Base-T/Base-TX |
| Lukumäärä | 1 kpl |
| PoE (Power over Ethernet) | On |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| OS X 10.9 Mavericks | On |
| Windows 10 | On |
| OS X 10.10 Yosemite | On |
| OS X 10.11 El Capitan | On |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| RJ-45 | On |
| Muisti | |
| Ram-muisti (Mt) | 32 |