| Valmistaja | Axis |
| Tuetut muistikorttityypit | Support for microSD/microSDHC/microSDXC card Support for recording to dedicated network-attached storage (NAS) |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Web-käyttöliittymä | On |
| Mitat | |
| Paino | 108 g |
| Leveys | 20 mm |
| Korkeus | 52 mm |
| Kamera | |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 720 px |
| Kuvakulma | Horizontal angle of view: 145° |
| LAN-portit | |
| Nopeus | 10/100 Base-T/Base-TX |
| Lukumäärä | 1 kpl |
| PoE (Power over Ethernet) | On |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows 2000 | On |
| Windows XP | On |
| Windows Vista | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| OS X 10.9 Mavericks | On |
| Windows 10 | On |
| OS X 10.10 Yosemite | On |
| OS X 10.11 El Capitan | On |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| RJ-45 | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 6,49 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 4,7 |
| Muisti | |
| Ram-muisti (Mt) | 256 |