| Valmistaja | Bang & Olufsen |
| Paino | 235 g |
| Mikrofoni | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Johdon pituus | 1,2 m |
| Langaton | On |
| Tuotekuvaus | Wireless, over-ear headphones with a focus on pure essentials. |
| Kuulokkeet | |
| Bluetooth | On |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Taajuusvaste | 20-20000 Hz |
| Elementit | Electro-dynamic driver |
| Elemettien koot | 40 mm |
| Peittävä | On |
| Akku | |
| Akun kesto (käyttöaika) | 19 h |
| Akun latausaika | 2,5 h |
| Akun tyyppi | Li-Ion |