| Valmistaja | Beafon |
| Radio (Fm) | On |
| Herätyskello | On |
| Toimintataajuudet | GSM: 850/900/1800/1900 MHz |
| Puheaika (maksimi) | 5 h |
| Soittoäänet | 5 polyfonista |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 168 h |
| Laskin | On |
| Tiedostoeditori | On |
| Muistiinpanot | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | On |
| USB | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 0,077 Mpx |
| Lisätieto | QVGA |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 16 000 |
| Akku | |
| Akkukesto | 800 mAh |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 65 000 väriä |
| Koko | 2,4 tuumaa |
| Resoluutio | 240 x 320 px |
| Resoluutio (leveys) | 240 px |
| Resoluutio (korkeus) | 320 px |
| Mitat | |
| Pituus | 103,8 mm |
| Leveys | 54,4 mm |
| Paksuus | 16,3 mm |
| Paino | 118 g |
| Puhelinluettelo | |
| Nimien määrä | 300 kpl |
| SIM-kortti | |
| Dual Sim | On |