| Valmistaja | Beafon |
| Herätyskello | On |
| Toimintataajuudet | GSM: Dual 900/1800, 3G UMTS: Dual 2100/900MHz |
| Puheaika (maksimi) | 8 h |
| Soittoäänet | Polyfoniset, 9kpl |
| Värinä | On |
| Viestityypit | SMS/MMS |
| Kalenteri | On |
| Kaiutinpuhelin | On |
| Valmiusaika (maksimi) | 300 h |
| Hälytystoiminto | On |
| Laskin | On |
| Tiedostoeditori | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| SAR (W/kg) | 1,166 |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 3.0 |
| Versio | 3.0 |
| 3G | On |
| USB | On |
| GPRS | On |
| EDGE | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 1,3 Mpx |
| Muistikortti | |
| Tyyppi | microSD |
| Muistikortin maksimikoko (Mt) | 16 000 |
| Akku | |
| Akkukesto | 800 mAh |
| Päänäyttö | |
| Värienmäärä | 65 000 väriä |
| Lisätieto | TFT-värinäyttö |
| Koko | 2,3 tuumaa |
| Resoluutio | 240 x 320 px |
| Resoluutio (leveys) | 240 px |
| Resoluutio (korkeus) | 320 px |
| Mitat | |
| Pituus | 123 mm |
| Leveys | 57 mm |
| Paksuus | 12 mm |
| Paino | 85 g |
| Puhelinluettelo | |
| Nimien määrä | 300 kpl |
| SIM-kortti | |
| Micro | On |