| Valmistaja | Benq |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| Mitat jalustalla | |
| Paino | 6,7 kg |
| Leveys | 555 mm |
| Korkeus | 574 mm |
| Syvyys | 236 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 24 tuumaa, 300 cd/m2, 1000:1, 5 ms, 178 astetta, 178 astetta, 16:10 |
| Koko | 24 tuumaa |
| Kirkkaus | 300 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Vasteaika | 5 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Kuvasuhde | 16:10 |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 1 W |
| Liitännät | |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 23 W |