| Valmistaja | Benq |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mitat jalustalla | |
| Paino | 13 kg |
| Leveys | 740,28 mm |
| Korkeus | 640,16 mm |
| Syvyys | 232,48 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 32 tuumaa, 300 cd/m2, 3000:1, 4 ms, 178 astetta, 178 astetta |
| Koko | 32 tuumaa |
| Kirkkaus | 300 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 3000:1 |
| Vasteaika | 4 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 2 560 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 440 px |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 5 W |
| Liitännät | |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| HDMI-portti | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| DisplayPort | On |