| Valmistaja | Benq |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 2,5 kg |
| Leveys | 369,8 mm |
| Korkeus | 322,7 mm |
| Syvyys | 58 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 17 tuumaa, 250 cd/m2, 1000:1, 5 ms, 160 astetta, 170 astetta |
| Koko | 17 tuumaa |
| Kirkkaus | 250 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Vasteaika | 5 ms |
| Katselukulma | 160 astetta, 170 astetta |
| Pysty | 160 astetta |
| Vaaka | 170 astetta |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 024 px |
| Liitännät | |
| D-Sub | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 17 W |