| Valmistaja | Benq |
| Valmistajan tuotesivu | www.benq.com/product/monitor/gl2070 |
| Mitat jalustalla | |
| Paino | 2,99 kg |
| Leveys | 462 mm |
| Korkeus | 385,47 mm |
| Syvyys | 189,17 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 19,5 tuumaa, 200 cd/m2, 600:1, 5 ms |
| Koko | 19,5 tuumaa |
| Kirkkaus | 200 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 600:1 |
| Vasteaika | 5 ms |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 600 px |
| Resoluutio (korkeus) | 900 px |
| Liitännät | |
| D-Sub | On |
| DVI | On |
| Virrankäyttö (valmiustila) | |
| Maksimi | 0,3 W |
| Virkistystaajuus | |
| Pysty | 50 Hz, 76 Hz |
| Minimi | 50 Hz |