| Valmistaja | BenQ |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Optinen zoom | 1,2 x |
| Projektoritekniikka | DLP |
| Etäisyyssuhde | 0.72~0.87 |
| Liitännät | |
| USB | On |
| D-Sub | On |
| RS232C | On |
| Analoginen stereolähtö | On |
| Komposiittivideotulo | On |
| Analoginen stereotulo | On |
| USB-host | On |
| D-sub lähtö | On |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 1 070 000 000 väriä |
| Resoluutio | 1 280 x 800 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 800 px |
| Kontrastisuhde | 13000:1 |
| Kuvasuhde | 16:10 |
| Kirkkaus | 3 200 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | WXGA |
| Mitat | |
| Leveys | 287,3 mm |
| Korkeus | 114,4 mm |
| Syvyys | 232,6 mm |
| Paino | 2,6 kg |
| Kaiutin | |
| Määrä | 1 kpl |
| Teho | 10 W |
| Lamppu | |
| Lampun käyttöikä | 4 000 tuntia |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 10 000 tuntia |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 305 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,5 |
| Virrankäyttö (säästötila) | 220 |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 33 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 28 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Suorituskyky | |
| H-Sync Range | 15-102 kHz |
| V-Sync Range | 24-120 Hz |
| Keystone | |
| Pysty +/- | 30 astetta |