| Valmistaja | Benq |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| LED | On |
| Mitat jalustalla | |
| Paino | 6,9 kg |
| Leveys | 641 mm |
| Korkeus | 547,32 mm |
| Syvyys | 239,65 mm |
| Ominaisuudet | |
| Näyttö | 27 tuumaa, 350 cd/m2, 1000:1, 12 ms, 178 astetta, 178 astetta |
| Koko | 27 tuumaa |
| Kirkkaus | 350 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1000:1 |
| Vasteaika | 12 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 2 560 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 440 px |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 1 W |
| Liitännät | |
| HDMI-portti | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| DisplayPort | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 58 W |
| Virkistystaajuus | |
| Minimi | 50 Hz |