| Valmistaja | BenQ |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Projektoritekniikka | DLP |
| Liitännät | |
| USB | On |
| DVI-D | On |
| D-Sub | On |
| S-Video | On |
| Ethernet | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| Analoginen stereolähtö | On |
| Komposiittivideotulo | On |
| Komponenttivideotulo | On |
| Analoginen stereotulo | On |
| D-sub lähtö | On |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 1 070 000 000 väriä |
| Resoluutio | 1 920 x 1 200 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 200 px |
| Kontrastisuhde | 2800:1 |
| Kuvasuhde | 16:10 |
| Kirkkaus | 6 000 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | WUXGA |
| Mitat | |
| Leveys | 505 mm |
| Korkeus | 194 mm |
| Syvyys | 385 mm |
| Paino | 16,5 kg |
| Lamppu | |
| Teho | 280 W |
| Lampun käyttöikä | 2 500 tuntia |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 3 000 tuntia |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 710 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,5 |
| Virrankäyttö (säästötila) | 670 |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 39 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 32 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Suorituskyky | |
| H-Sync Range | 31-92 kHz |
| V-Sync Range | 23-85 Hz |
| Kuvan koko | |
| Max | 500 " |
| Min | 80 " |