| Valmistaja | Benq |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Ultra HD | On |
| Ominaisuudet | |
| Kosketusnäyttö | On |
| Näyttö | 70 tuumaa, 330 cd/m2, 1200:1, 8 ms, 178 astetta, 178 astetta |
| Koko | 70 tuumaa |
| Kirkkaus | 330 cd/m2 |
| Kontrastisuhde | 1200:1 |
| Vasteaika | 8 ms |
| Katselukulma | 178 astetta, 178 astetta |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Mitat | |
| Leveys | 1 762 mm |
| Korkeus | 1 086 mm |
| Syvyys | 130 mm |
| Paino | 64 kg |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 16 W |
| Liitännät | |
| D-Sub | On |
| HDMI-portti | On |
| Komposiitti | On |
| DisplayPort | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 315 W |