| Valmistaja | BenQ |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Optinen zoom | 1,5 x |
| Projektoritekniikka | DLP |
| Etäisyyssuhde | 1.37 - 2.06 |
| Liitännät | |
| USB | On |
| D-Sub | On |
| Ethernet | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| Analoginen stereolähtö | On |
| Komposiittivideotulo | On |
| Analoginen stereotulo | On |
| 12V ohjaus | On |
| Lamppu | |
| Tyyppi | PHILIPS 240W E22.7 |
| Lampun käyttöikä | 20 000 tuntia |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 30 000 tuntia |
| Kuva | |
| Värienmäärä | 1 070 000 000 väriä |
| Resoluutio | 3 840 x 2 160 px |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Dynaaminen kontrastisuhde | 50000:1 |
| Kirkkaus | 2 200 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | 4K |
| Mitat | |
| Leveys | 470,7 mm |
| Korkeus | 224,9 mm |
| Syvyys | 564,7 mm |
| Paino | 14,8 kg |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 5 W |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 353 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,5 |
| Virrankäyttö (säästötila) | 290 |
| Väri | |
| Musta | On |
| Ääni | |
| Äänenvoimakkuus | 26 db |
| Äänenvoimakkuus säästötilassa | 23 db |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Suorituskyky | |
| H-Sync Range | 15-102 kHz |
| V-Sync Range | 23-120 Hz |
| Kuvan koko | |
| Max | 300 " |
| Min | 95 " |
| Keystone | |
| Pysty +/- | 40 astetta |